background

Wydarzenia

Dożynki 2014r

31 sierpnia br. w Bierkowicach odbyło się Dożynkowe Święto Plonów pt.Festiwal polsko-czeskich smaków i tradycji”.

Tegorocznymi organizatorami dożynek były cztery sołectwa: Bierkowice, Piszkowice, Kamieniec oraz Ruszowice.

Na uwagę zasługuje wynik konkursu Gospodarstwo Roku Gminy Kłodzko 2014”. Laureatem zostało gospodarstwo rolne Państwa Barbary i Jana Ogielskich z Roszyc. W nagrodę otrzymali czek finansowy o wartości 1 tys. zł. GRATULUJEMY!!!

Pełną relację z wydarzenia można zobaczyć na stronie Gminy Kłodzko klikając TUTAJ

Zapraszamy do GALERII

 

Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej w Roszycach


Dnia 28.08.2014r odbył się zorganizowany przez zespół "RM TEAM" Roszyce, Wójta Gminy Kłodzko oraz Sołtysa wsi Roszyce Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej.

Do konkurencji przystąpiło pięć drużyn z: Roszyc, Kłodzka, Jaszkowej Dolnej, Szalejowa Dolnego oraz Bierkowic.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna z Szalejowa Dolnego. Puchar za drugie miejsce powędrował do Jaszkowej Dolnej. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Kłodzka.Poza podium na czwartym miejscu znalazła się drużyna "RM TEAM, zaś na ostatnim Bierkowice.


Nagrody w konkursie rozdał sam Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa. Serdecznie dziękujemy za przybycie! Znacznie podniosło to rengę spotkania.

Dziękujemy także organizatorom - szczególnie Panu Tomaszowi Krupie. Dziękujemy także przybyłym drużynom oraz  gościom! Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

GALERIA

 

Zespoły ludowe wystąpiły w Parku Strażackim w Kłodzku

 

Na scenie wystąpiło pięć zespołów, które działają na terenie powiatu kłodzkiego. Park Strażacki rozbrzmiewał muzyką biesiadną.

Dla kłodzkiej publiczności zaśpiewały „Kumy” z Krosnowic, „Jarzębinki i Batiary” z Szalejowa Górnego, „Górnianki” z Jaszkowej Górnej, „Hejszowina” z Kudowy-Zdroju oraz „Folkowe Babki” z Roszyc.

 

Źródło: http://klodzko.express-miejski.pl/

Lato Na Ludowo 2014

W ostatnią niedzielę miesiąca, 27 lipca br. odbył się VI Przegląd Folklorystyczny „LATO NA LUDOWO” Żelazno 2014. To impreza, która z każdym rokiem gromadzi coraz to więcej sympatyków folkloru, którzy mają niepowtarzalną okazję wysłuchać niesamowitych zespołów biorących udział w Liście Przebojów Ludowych Radia Wrocław.


W tym roku na scenie w Żelaźnie zaprezentowali się:

 

 1. RÓŻA KŁODZKA - Żelazno, Gmina Kłodzko.
 2. BURSZTYNKI MIEROSZYNO - Gmina Puck.
 3. CAMPANULA - Rep. Czeska.
 4. ŻARKI – Żarki.
 5. KOSTRZANIE - Kostrza, Gmina Strzegom.
 6. KAPELA JANKA BODUSZKI - Siemianowice, Gmina Oborniki Śląskie.
 7. NARYDORO – Siedlisko.
 8. OLGA – Kamienna Góra.
 9. KOSTRZANIE – Kostrza, Gmina Strzegom.
 10. MARZENIE – Gmina Kłodzko.
 11. KOWARSKIE WRZOSY- Gmina Kowary.
 12. JANICKI - Borówno, Gmina Czarny Bór.
 13. ZGODA – Chełmsko.
 14. JELENIOGÓRZANIE – Jelenia Góra.
 15. HARFA – Radzionkowo.
 16. ALE BABKI – Świdnica.
 17. DOBROMIERZANIE - Gmina Dobromierz.
 18. TŁUMACZOWIANIE – Tłumaczów.
 19. KATARZYNKI – Ścinawka.
 20. GÓRNIANKI - Jaszkowa Górna, Gmina Kłodzko.
 21. JARZĘBINKI I BATIARY – Szalejów Dolny, Gmina Kłodzko.

Imprezę rozpoczęła uroczysta Msza Święta celebrowana przez ks. Bolesława Stanisławiszyna, proboszcza tutejszej parafii. Następnie goście przeszli na boisko sportowe, gdzie Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa otworzył artystyczną część festiwalu. Podczas imprezy nastąpiło poświecenie wozu strażackiego zakupionego przez Gminę Kłodzko dla OSP Żelazno oraz nadanie Honorowego Członkostwa OSP Żelazno najbardziej zasłużonym druhom. Poświęcenia dokonał ks. Bolesław Stanisławiszyn, który życzył wszystkim strażakom pomyślności oraz bezpiecznego powrotu z każdej akcji ratowniczej.

Ponadto po raz drugi gościliśmy zaprzyjaźnioną Gminę Puck, z zespołem „Bursztynki Mieroszyno” przyjechał również Wójt Gminy Puck Pan Tadeusz Puszkarczuk wraz z małżonką. Na niedzielnym festiwalu nie mogło zabraknąć również zespołu ludowego z Rep. Czeskiej, na scenie zaprezentował się zespół „Campanula”.

Festiwal „LATO NA LUDOWO” to największa tego typu impreza w Gminie Kłodzko, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Do Gminy Kłodzko przyjeżdża wówczas wielu wielbicieli folkloru z różnych stron naszego kraju, co jest dowodem na to, że tradycja i kultura ludowa bez względu na czasy jest nadal aktualna i potrzebna. Ponadto jako nieliczni możemy poszczycić się prestiżowym tytułem IMPREZY LUDOWEJ 2012 ROKU w konkursie organizowanym przez Polskie Radio Wrocław. Organizatorami tego wyjątkowego festiwalu przy wsparciu Gminy Kłodzko jest Zespół Ludowy „Marzenie” Gminy Kłodzko, którego szefową jest pomysłodawczyni i główna organizatorka festiwalu – Zdzisława Gębska, Radna Gminy Kłodzko - Mariola Kozak, zespół „Róża Kłodzka” z Żelazna, ks. proboszcz Bolesław Stanisławiszyn, OSP Żelazno, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko, Rada sołecka oraz mieszkańcy wsi Żelazno.

Swoją obecnością festiwal zaszczycili: Senator RP - Stanisław Jurcewicz, Radny Powiatu Kłodzkiego oraz Prezes Zarządu Powiatowego PSL - Ryszard Niebieszczański, Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, a samą imprezę poprowadziła Pani Małgorzata Majeran – Kokott, redaktor Polskiego Radia Wrocław prowadząca Ludową Listę Przebojów.

Na zakończenie imprezy wystąpił zespół „PODZAMEK BOYS”, który co roku gości na festiwalu „LATO NA LUDOWO”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom za wspaniałe występy, gościom za tak liczne przybycie oraz organizatorom za przygotowanie imprezy.

 

Źródło: http://www.gmina.klodzko.pl/

 

 

Piłka nożna

Dnia 19 lipca 2014r na Orliku wsi Ołdrzychowice Kłodzkie odbył się otwarty wakacyjny turniej piłki nożnej dla dorosłych. W zawodach wzięły udział 4 drużyny z Ołdrzychowic, Roszyc, Nowej Rudy oraz Jugowa. Drużyna Roszyc w nowo nabytych strojach zajęła zaszczytne 4 miejsce.

Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim przybyłym za doping i wspaniałą grę!!! 

Specjalne podziękowania dla lidera drużyny Pana Tomasza Krupy za zaangażowanie w sport w Roszycach!!!

Niebawem zaprosimy Państwa na turniej zorganizowany w naszej wsi

 

 

 

 

XVII Spotkania Tradycji Wielkanocnych

W sobotę 5 kwietnia w  Kłodzku odbyła się już 17 edycja Spotkań Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej - imprezy organizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. W imprezie wzięły udział także Panie z naszego Koła Gospodyń Wiejskich.

Galeria

 

Piłka nożna

 

Dnia 30.03.2014r na boisku w Szalejowie Dolnym obył się mecz rewanżowy z "Odrodzeniem" - Juniorzy Szalejów Dolny. Tym razem młode sarenki pokazały nam gdzie raki zimują i spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 11:5

 

 Zdjęcia ze spotkania

 

Piłka nożna

 

W dniu 23.03.2014 o godz.13:00 w Szalejowie Dolnym mimo sporych opadów deszczu, odbył się mecz towarzyski pomiędzy amatorską drużyną piłki nożnej z Roszyc  a drużyną „Odrodzenie”-Juniorzy. Wynik spotkania  5:2 dla gospodarzy. Choć spotkanie drużyna z Roszyc przegrała wiele nie odbiegała od umiejętności  „Odrodzenia” tak pod względem technicznym jak i kondycyjnym. Biorąc pod uwagę że drużyna z Roszyc jest całkowicie amatorska to całkiem niezły wynik.

Zapraszamy na rewanż!

Zdjęcia ze spotkania

 

2021  NaszeRoszyce   globbers joomla templates